×

Soutěž byla ukončena.

Nevšední zážitek? Vydejte se na výlov rybníka!

Výlov rybníka je scela jedinečnou příležitostí na podzimní výlet. Dopřejte tenhle zážitek svým dětem nebo veměte přítelkyni a nasajte atmosféru!

Nevšední zážitek? Vydejte se na výlov rybníka!

Výlovy rybníků jsou tradiční záležitostí. Stejně jako s přicházejícím jarem lidé začínají trávit čas po práci venku a stejně jako o adventu začnou trhy, na podzim se vypouštějí rybníky. Tuto jedinečnou událost registrují spíše lidé, kteří žijí na venkově. Obyvatelé měst si uvědomí skutečnost, že jejich kapr na štědrovečerní tabuli odněkud pochází až tehdy, když ho vidí na ulicích v kádích.

Tisíce a tisíce dospělých jedinců prodejní velikosti muselo celý rok někde růst a čekat, až přijdou na řadu. A nyní nastala právě ta doba, kdy je správný čas zahájit výlov rybníků. Mnoho lidí si řekne, co by na tom mohlo být tak zajímavé. Svoje kouzlo to jednoznačně má! Všude brodící se rybáři v holinách, zima, sítě. Součástí těchto tradic bývají i ukázky řemesla, prodej rybích výrobků  i samotných ryb a nemůže chybět ani grog na zahřátí.

Takový výlov rybníka začíná již brzo ráno, kdy se sejde velký počet rybářů, aby se vydali vstříc bahnitému dnu se sítěmi v rukou. O nějakou tu hodinu později se mohou přihlížející kochat pohledem na tuny vylovených ryb.

Každoročně se uveřejňuje seznam míst, kde výlovy proběhnou. Letos jsou to největší jihočeské rybníky na Třeboňsku, hlavně Rožmberk, Blatec, Špačkov, Spolský rybník, Dvořiště, Lomnice nad Lužnicí. Velkou událostí bude pak výlov na rybníku Bezdrev. I v jiných koutech republiky se bude konat tento každoroční rituál, za zmínku stojí Olšovec u Jednovic v Moravském krasu, Tovačov, Vrkoč v Ivani nebo Bohdanečský rybník na Pardubicku.

Určitě neváhejte a vyrazte letos na výlov i s rodinou. Jde o jedinečnou záležitost, která je fascinující.  Už nyní si navodíte tak trochu vánoční atmosféru a budete se mít na co těšit.

Seznam výlovů naleznete zde: http://cz-ryby.cz/files/planvylovu-0.pdf

Publikováno před 5 lety.

Diskutujte

Pošlete svému favoritovi prémiové hlasy:

Zajistěte svému favoritovi VIP výhody:

Zajistěte svému favoritovi VIP výhody! Pošlete SMS ve tvaru VIPRYBA ... na číslo 900 11 80, nebo pomocí PayPal.

Vámi zvolený soutěžící jednak získá výhodnou pozici ve VIP boxu, kde ho uvidí více lidí, a jednak budete moci do jeho profilu nahrávat i další fotografie a videa. Zvýšíte tak jeho šanci na výhru!